Sorting
Source
Katalog zbiorów
(4)
Form of Work
Książki
(4)
Proza
(2)
Publikacje fachowe
(1)
Publikacje naukowe
(1)
Status
available
(4)
unavailable
(1)
Branch
Biblioteka główna
(1)
Filia nr 2
(4)
Author
Adamczyk Piotr (1958- )
(1)
Guzowska-Dąbrowska Małgorzata
(1)
Hunziker Daniel (1967- )
(1)
Kozera Grzegorz (1963- )
(1)
Spitzer Manfred (1958- )
(1)
Year
2010 - 2019
(4)
Time Period of Creation
2001-
(4)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Audience Group
Nauczyciele
(1)
Demographic Group
Literatura polska
(2)
Subject
Malarze
(2)
Cyberkultura
(1)
Internet
(1)
Kompetencje emocjonalne
(1)
Kompetencje społeczne
(1)
Młodzież
(1)
Nauczanie
(1)
Nauczyciele
(1)
Nazizm
(1)
Pisarze
(1)
Relacja romantyczna
(1)
Rzeczywistość wirtualna
(1)
Socjologia
(1)
Uczniowie
(1)
Uzależnienie od komputera
(1)
Zarządzanie kompetencjami
(1)
Żydzi
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
1918-1939
(1)
Subject: place
Berlin (Niemcy)
(1)
Genre/Form
Powieść
(2)
Monografia
(1)
Poradnik
(1)
Romans historyczny
(1)
Thriller
(1)
Domain
Edukacja i pedagogika
(1)
Informatyka i technologie informacyjne
(1)
Medycyna i zdrowie
(1)
Socjologia i społeczeństwo
(1)
Zarządzanie i marketing
(1)
4 results Filter
Book
In basket
Opowieść nie tylko o miłości, lecz także o granicach, których nie wolno przekraczać zarówno w życiu, jak i po śmierci.
Pisarz samotnie mieszkający w wielkim domu wynajmuje pokój studentce malarstwa. Dziewczyna tworzy w ukryciu tajemnicze obrazy zamawiane przez ekstrawaganckich kolekcjonerów oraz gwiazdy Hollywood. Podobno są w stanie zapewnić nieśmiertelność… Mężczyzna zaś pisze kryminał niepokojąco zbieżny z wydarzeniami rozgrywającymi się wokół domu. Czy są one tylko inspiracją dla fikcji literackiej? Z czasem oboje zakochują się w sobie. Nie są jednak świadomi, że dla siebie nawzajem mogą stanowić zagrożenie.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. POL (1 egz.)
Book
In basket
(Nowe Ścieżki Edukacji)
Słowo „kompetencja” jest w kontekście edukacji odmieniane przez wszystkie przypadki, a częstość jego użycia sprawiła, że stało się czymś w rodzaju zaklęcia. Orientacja na kompetencje to jednak nie żadne czary. Trzeba tylko wiedzieć, o czym mowa. Szkoła powinna zapewnić podopiecznym młodym klimat, w którym mogą się uczyć i dorastać, oparte na zaufaniu relacje z ludźmi, którzy w nich wierzą, wspierającą społeczność oraz wyzwania odpowiadające ich dojrzałości i zainteresowaniom, dzięki którym uczą się samodzielnego myślenia, wymiany poglądów i współdziałania. Uczniowie powinni też mieć możliwość nabywania tych kompetencji, które przygotują je do dorosłości i życia zawodowego. Potrzebne jest nowe spojrzenie i zrozumienie procesów uczenia się i nauczania, a także kultura popełniania błędów i budowania relacji umożliwiająca dzieciom i młodzieży pozytywny rozwój osobisty i społeczny. Daniel Hunziker w zrozumiały sposób wyjaśnia społeczne, psychorozwojowe i neurobiologiczne aspekty uczenia się zorientowanego na kompetencje. Przedstawia sprawdzony schemat zawierający 64 podstawowe kompetencje dla uczniów wszystkich lat obowiązkowego nauczania.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 316 (1 egz.)
Book
In basket
Tytuł poprzedni: Berlin, późne lato
Stanowi część 3 cyklu, część 1 pt.: Berlin, późne lato, część 2 pt.: Króliki Pana Boga.
Opowieść o miłości i namiętnościach w czasach totalitaryzmu, kiedy niemal każdy wybór decyduje o życiu lub śmierci. Berlin, lata dwudzieste, lata trzydzieste. Joachim Werner to syn polskiej Żydówki zafascynowanej ideą rewolucji socjalistycznej i niemieckiego anarchisty. Już jako nastolatek sprzedaje swoje pierwsze obrazy i szybko zyskuje uznanie w środowisku artystycznym. O względy młodego malarza zabiegają marszandzi oraz kobiety zauroczone jego talentem, gotowe słono zapłacić za możliwość pozowania słynnemu artyście. Wkrótce do władzy dochodzą naziści. Berlin, stolica muzeów, teatrów, kina i kabaretu, z miesiąca na miesiąc przeobraża się w miasto brunatnych koszul. Wprowadzane są kolejne ograniczenia i zakazy, nasilają się represje. Bohater boleśnie przekonuje się, że w świecie opętanym szaleństwem ideologii nazistowskiej nie ma prawa być Niemcem… i nie ma prawa być artystą.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka główna
There are copies available to loan: sygn. POL (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. POL (1 egz.)
Book
In basket
(Kontrasty i Kontrowersje)
Intensywne korzystanie z mediów prowadzi do utraty empatii i umiejętności traktowania innych z szacunkiem. Wyobcowanie powoli staje się problemem całych społeczeństw. A ciemne strony sieci – mobbing, oszustwa i przestępczość internetowa – są ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Dawniej internet służył swobodnej wymianie informacji. Dziś zamienił się w światową dzielnicę czerwonych latarni i potwora inwigilacji. Autor bestsellerów prof. Manfred Spitzer, renomowany psychiatra i neurobiolog, przedstawia alarmujące wyniki współczesnych badań nad zdrowotnymi zagrożeniami wynikającymi z cyfryzacji naszego życia. Na przykładzie obszernych międzynarodowych danych naukowych autor pokazuje, w jaki sposób intensywne korzystanie z mediów szkodzi naszym ciałom i umysłom. Manfred Spitzer usilnie ostrzega przed bagatelizowaniem cyfrowego zagrożenia i postuluje radykalne ograniczenie cyfrowej konsumpcji – dla dobra całego społeczeństwa.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
All copies are currently on loan: sygn. 316 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again