Sorting
Source
Legimi
(3)
Katalog zbiorów
(1)
Form of Work
E-booki
(3)
Książki
(1)
Proza
(1)
Status
available
(2)
Branch
Filia nr 1
(1)
Filia nr 2
(1)
Author
Austin Lynn
(1)
Austin Lynn N. (1949- )
(1)
Austin Lynn N. (1949- ) Kroniki
(1)
Dobrzyniak Magdalena
(1)
Jakubowska Emilia
(1)
Mendroch-Karbowska Monika
(1)
Muskus Damian Andrzej
(1)
Witko Józef
(1)
Year
2020 - 2025
(2)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
2001-
(1)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Demographic Group
Literatura amerykańska
(1)
Subject
Idolatria
(1)
Manasses (król Judy ; 707-642 p.n.e.)
(1)
Sukcesja tronu
(1)
Władcy
(1)
Subject: time
700-601 p.n.e.
(1)
Subject: place
Starożytny Izrael
(1)
Genre/Form
Powieść historyczna
(1)
4 results Filter
Book
In basket
(Kroniki / Lynn Austin ; 4)
Wierni towarzysze w dzieciństwie - Manasses, syn Hiskiasza, i Jozue, syn pałacowego zarządcy - od początku są przygotowywani do panowania nad Judą. Jednak niespodziewana śmierć ojca Manassesa rozpala w jego sercu gniew na Boga. Gdy Manasses obejmuje władzę, jego brak pewności siebie prowadzi go w stronę czarnoksięstwa. W obawie przed spiskiem występuje przeciwko przywódcom z czasów panowania ojca. Gdy jego rządy przybierają brutalny charakter, Jozue i jego rodzina doświadczają okropnej straty. Jozue wypowiada Manassesowi wojnę i postanawia zemścić się na swoim przyjacielu z dzieciństwa.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Filia nr 1
There are copies available to loan: sygn. AMER (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. AMER (1 egz.)
E-book
In basket
Form of Work

Jest to czwarta część z serii Kronik.

KIEDYŚ PRZYJACIELE OD SERCA, TERAZ ZAGORZALI WROGOWIE
Wierni towarzysze w dzieciństwie – Manasses, syn Hiskiasza, i Jozue, syn pałacowego zarządcy – od początku są przygotowywani do panowania nad Judą. Jednak niespodziewana śmierć ojca Manassesa rozpala w jego sercu gniew na Boga. Gdy Manasses obejmuje władzę, jego brak pewności siebie prowadzi go w stronę czarnoksięstwa. W obawie przed spiskiem występuje przeciwko przywódcom z czasów panowania ojca.
Gdy jego rządy przybierają brutalny charakter, Jozue i jego rodzina doświadczają okropnej straty. Jozue wypowiada Manassesowi wojnę i postanawia zemścić się na swoim przyjacielu z dzieciństwa.
Podczas gdy na szali znajduje się przyszłość garstki ludzi, którzy pozostali wierni Bogu, Jozue walczy zesobą, nie wiedząc, czy uciec od Jahwe… czy do Niego.

Zdobywczyni wielu nagród, Lynn Austin była nauczycielka, która na dzień dzisiejszy zajmuje się tylko pisaniem oraz prelekcjami. Zdobyła sześć nagród Christy Awards za powieści historyczne. Jedna z powieści, Hidden Place, została zekranizowana. Lynn wraz z mężem wychowali trojkę dzieci i mieszkają niedaleko Chicago.

This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu dostępu, który można odebrać w bibliotece.
E-book
In basket

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie pytają ludzie, których wielu z nas w Kościele nie chce: mniejszości seksualne, świeccy oczekujący partnerskiego traktowania czy młodzi poszukujący tolerancji dla swoich sposobów wyrażania wiary.Wysłuchania domaga się także niszczona konsumpcjonizmem i działaniami człowieka natura.

Czy Kościół jest nam jeszcze do czegoś potrzebny? Czy marzenie o idealnej wspólnocie to mrzonka? W jaki sposób jako chrześcijanie mamy odpowiadać na wyzwania obecnych czasów? Co zrobić, by przywrócić Kościołowi wiarygodność i ponownie zaufać, że działa zgodnie z Ewangelią?

Biskup Damian Andrzej Muskus OFM w bezkompromisowej rozmowie z Magdaleną Dobrzyniak otwarcie i wprost odpowiada na najtrudniejsze pytania dotyczące współczesnego Kościoła.

Chrześcijaństwo to nie piękne słowa, nie deklaracje i wzruszenia, ale bardzo realna rzeczywistość.

Kościół, w którym jestem, to wspólnota żywa i życiodajna, jest w niej i światło, i mrok, i szlachetność, i draństwo, i dobro, i zło. Jak w każdej rodzinie ludzkiej.

***

Damian Andrzej Muskus (ur. 1967) – krakowski biskup pomocniczy, bernardyn, członek Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Były kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016. Autor rozważań Idź, odbuduj...! w „Przewodniku Katolickim”.

Magdalena Dobrzyniak (ur. 1972) – dziennikarka i redaktorka „Gościa Niedzielnego”, współpracuje z KAI. Była dziennikarką Radia Plus i sekcji polskiej Radia Watykańskiego, prowadziła zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII, pracowała w Komitecie Organizacyjnym ŚDM 2016.

This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu dostępu, który można odebrać w bibliotece.
E-book
In basket

Moim zdaniem głównym powodem zaniku miłości między ludźmi jest to, że wiara słabnie. /fragment/

Ojciec Józef Witko, znany rekolekcjonista i kaznodzieja, w swojej najnowszej książce przygotowanej wspólnie z Emilią Jakubowską, ukazuje na nowo potęgę Bożej miłości.

Wielu ludzi współcześnie żyje w paraliżującym lęku i niepokoju, a tym co może pokonać ten starch jest przyjęcie Bożej miłości w której nie ma lęku. Ojciec Witko zachęca czytelników do pogłębiania swojej wiary, pokazuje jak o nią prosić, jak ją budować i rozwijać, ale przede wszystkim odkrywa przed nami to, jak wielką moc ma modlitwa uwielbienia. Nie mamy problemu z tym, żeby prosić Boga o wszystko czy też przepraszać Go, ale cały czas nie potrafimy uwielbiać. Tymczasem uwielbienie Boga, przede wszystkim w najtrudniejszych chwilach naszego życia sprawia, że dzieją się cuda.

This item is available online. Expand information to see details.
Dostęp do treści elektronicznej wymaga posiadania kodu dostępu, który można odebrać w bibliotece.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again