Sorting
Source
Katalog zbiorów
(2)
Form of Work
Książki
(2)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(1)
Poradniki i przewodniki
(1)
Proza
(1)
Status
available
(3)
Branch
Filia nr 1
(1)
Filia nr 2
(2)
Author
Borowski Mateusz
(1)
Collins Sara (1972- )
(1)
Koperda Aleksandra
(1)
Lichtański Michał
(1)
Year
2020 - 2025
(2)
Time Period of Creation
2001-
(2)
Country
Poland
(2)
Language
Polish
(2)
Demographic Group
Literatura angielska
(1)
Literatura polska
(1)
Subject
Kobieta
(1)
Meble
(1)
Mieszkania
(1)
Niewolnicy
(1)
Pracownicy domowi
(1)
Procesy sądowe
(1)
Projektowanie wnętrz
(1)
Wnętrza architektoniczne
(1)
Wzornictwo przemysłowe
(1)
Zabójstwo
(1)
Subject: time
1801-1900
(1)
Subject: place
Jamajka
(1)
Londyn (Wielka Brytania)
(1)
Polska
(1)
Genre/Form
Kryminał
(1)
Poradnik
(1)
Powieść historyczna
(1)
Publikacja bogato ilustrowana
(1)
Wywiad dziennikarski
(1)
Domain
Dom i ogród
(1)
2 results Filter
Book
In basket
Tytuł oryginału: "The confessions of Frannie Langton" 2019.
Raj, który zamienił się w piekło. Londyńska mgła spowijająca przemoc i rasizm. Tajemnicze zabójstwo. Czy w pruderyjnym i łasym na sensacje społeczeństwie ktoś wysłucha czarnoskórej pokojówki? Uwodzicielka, czarownica, manipulantka, dziwka – tak o Frannie Langton mówili ci, którzy obserwowali jej proces. Służąca i była niewolnica zostaje oskarżona o morderstwo swoich pracodawców. Jej ofiarami mieli być znany angielski naukowiec George Benham i jego ekscentryczna żona Marguerite, którą z Frannie połączył płomienny, ale zakazany romans. Oskarżona nie pamięta tragicznej nocy, w której popełniono zbrodnię. Przed przybyciem do Londynu Frannie pracowała na jamajskiej plantacji trzciny cukrowej zwanej Rajem. Służyła tam jako asystentka upiornego lekarza, który wykonywał eksperymenty mające udowodnić różnice między rasami. Później wcale nie było lepiej. Jej procesowi przyglądał się cały Londyn, a w prasie pojawiały się coraz to nowsze sensacyjne doniesienia na temat oskarżonej. Czy miały jednak coś wspólnego z prawdą? W gorączkowych wyznaniach Frannie opowiada swoją historię – małej dziewczynki uczącej się czytać, niewolnicy, która przypływa do Europy, kochanki, która weszła w niebezpieczny związek. I zadaje sobie bolesne pytanie: czy to możliwe, że zabiła jedyną osobę, którą prawdziwie kochała? Za książkę Wyznania Frannie Langton Sara Collins zdobyła Costa Novel Award w kategorii najlepszy debiut. Na podstawie powieści powstaje serial telewizyjny. „Tak naprawdę nikt nie oczekuje opowieści od kobiety takiej jak ja. Na pewno spodziewa się pan kolejnej powiastki o niewolnikach, okraszonej łzami i rozpaczą. Tylko kto chciałby to czytać? Nie, to moja opowieść o mnie, moim życiu i szczęściu, które mnie spotkało, choć nie sądziłam, że kiedykolwiek go zaznam i na dodatek dane mi będzie o nim opowiedzieć”.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Filia nr 1
There are copies available to loan: sygn. ANG (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. ANG (1 egz.)
Book
In basket
Dizajn miejsc codziennych / Aleksandra Koperda ; fotografie Michał Lichtański. - Kraków : Znak Koncept - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2021. - 285, [3] strony : ilustracje (głównie kolorowe), fotografie ; 26 cm.
Tytuł okładkowy: Dizajn codzienny.
Na 4. stronie okładki: edycja limitowana - nakład ograniczony.
Dobry dizajn jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy go dostrzec i umiejętnie zaadaptować do własnych potrzeb. Ta książka pomoże ci zrozumieć istotę wzornictwa, poznać klasyczne elementy dizajnu i znaleźć inspiracje. Aleksandra Koperda wprowadzi cię do świata dizajnu. Przez dziurkę od klucza podejrzysz, jak mieszkają mistrzowie projektowania przestrzeni, poznasz ponadczasowe modele mebli określane mianem klasyki i wiodące trendy oraz zyskasz wskazówki, jak łączyć na pozór zwykłe przedmioty z wyrafinowanymi drobiazgami. Autorka zdradzi ci adresy sklepów ze starociami, fabryk mebli, pchlich targów, cepelii i showroomów. Odwiedzisz z nią pracownie niezwykłych artystów, studio tatuażu, spektakularne prywatne wnętrza czy małe rzemieślnicze warsztaty. Zobaczysz, jak łączy się klasyczne elementy wzornictwa lat 50., 60. i 70. Poznaj historię ikon dizajnu, klasyków architektury i nazwiska młodych twórców oraz zdobądź konkretną wiedzę na temat współczesnego projektowania przestrzeni codziennych. Odwiedziłam mieszkania, domy, pracownie, by z opowieści ich właścicieli wydobyć iskrę, która rozpoczęła myślenie o projekcie danej przestrzeni. Moi rozmówcy, choć tak różni, myślą podobnie: wnętrze ma być wygodne i dopasowane do potrzeb. W tej książce dzielą się swoimi historiami, doświadczeniami remontowymi, spojrzeniem na dizajn. Mam nadzieję, że zarażą was swoim entuzjazmem!
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 74 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again